Sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 7. prosince 2019 Ambrož, Benjamin

Miroslav Zikmund nástrojem Čunkovy nemocniční propagandy

2. 12. 2019 13:54:06
Tak nám, tedy těm, kteří máme výhrady ke stavbě nové nemocnice ve Zlíně, a není nás málo, otec nápadu a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek opět vzkázal, že jsme hlupáci, když jeho geniální myšlence bráníme v realizaci.

Prostor k poplakání si nad nepochopením jeho plánu, ale současně i k chlubení se, poučování, k projevům sebestřednosti a jeho domnělé neomylnosti opět vytvořila šéfovi hejtmanství televizní stanice, za níž nestojí nikdo jiný, než původní majitelka a zakladatelka projektu Regionálnítelevize.cz a před tím tisková mluvčí MěÚ Vsetín, jemuž v té době vládl Jiří Čunek, Eva Stejskalová. O jejich spolupráci se mezi lidmi mluví ledaco.

Rozhovor se, krom jiného, točil kolem další studie na modernizaci a dostavbu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Tu totiž Čunek považuje za zbytečnou a za dokument, jenž k ničemu novému nepovede. Podle hejtmana jde o alibismus politiků, kteří spoléhají na to, že lidé nemohou rozumět všemu, co se kolem jím vysněného špitálu děje.

Čunek se v rozhovoru vedeném Stejskalovou mimo jiné vyjádřil v tom smyslu, že mezi rekonstrukcí stávající nemocnice a výstavbou nového špitálu, je zásadní rozdíl. Dovolím si souhlasit, ale...

Hejtman totiž současně tvrdí, že ve prospěch nové krajské nemocnice, kterou hodlá jím řízený úřad postavit ve Zlíně-Malenovicích, mluví argumenty. Pochopitelně jeho argumenty. Ale zapomněl, nechce se mi věřit tomu, že by to Jiří Čunek udělal schválně či z nějaké zištnosti =), když už vzpomněl oponenty jeho snah, lidem kteří rozhovor sledovali, předložit také argumenty zastánců opačného názoru.

Ono se to tak za normální situace dělá a patří to k jakési politické slušnosti. Nehledě na to, že odpůrci Čunka takto činí: připomenou záměr hejtmanství a pak sdělí své stanovisko.

Ale, jak už jsem napsal, Jiří Čunek zřejmě zapomněl a věřím, že to při nejbližší příležitosti sám napraví. I když podklady pro rekonstrukci stávající Krajské nemocnice Tomáše Bati podle dostupných informací vychází v Čunkův neprospěch! Vždyť on je, jak to sám o sobě tvrdí, férový politik, který se snaží říkat a hlásat pravdu!

Důvěryhodnost slov politika, jenž kromě hejtmanské sesle usedá i do senátorské lavice, v rozhovoru však podlomilo také hejtmanovo protiřečení. Zatímco v superlativech hovoří o rekonstrukci nemocnice v Uherském Hradišti a předpokladech o tom samém v případě nemocnic v Kroměříži a částečně i ve Vsetíně (všechny ve správě Zlínského kraje – pozn. autora), v případě KNTB je tomu podle hejtmana naopak. Přestože generel zpracovaný renomovanými odborníky a odpovídající všem současným trendům počítá s propojením a tedy i svým způsobem s centralizaci jednotlivých pavilonů tak, aby se do budoucna zabránilo převážení pacientů takzvaně venkem a vše se oproti dosavadnímu stavu zjednodušilo a zlepšilo. To vše navíc za podstatně méně peněz!

Čunek však, vědom si toho, že byť jen připuštěním diskuze nad dokumentem odborníků zastávajících jiný, než jeho názor, by si do vlastního hnízda zanášel z jeho pohledu plevel, vyrukoval na diváky se zákeřným výpadem, když zneužil k dehonestaci KNTB případ velikána České republiky Miroslava Zikmunda, který se tady nedávno při převozu z jednoho pavilonu do druhého nachladil. To osobně považuji za podlost a hnus ve vztahu k zařízení, za jehož (ne)fungování nese sám (hejtman – pozn. autora) přímou odpovědnost. A za doslova brutální zneužití jména výrazné české a světové osobnosti ve prospěch svých kontroverzních snah.

Ale zpět k meritu. Jediným východiskem podle Čunka, bez ohledu na pádné argumenty názorové opozice (doposud je nikdo věrohodně a argumentačně nezpochybnil – pozn. autora), je stavba na zelené louce v řádu miliard korun (odhady dosahují až 12 mld. + vybavení – pozn. autora). Přestože v současné době záměr provázejí nevyjasněné podmínky jeho financování a řada podivností a nestandardních praktik hejtmana a jeho lokajů. Například svévolné zastavení prací na rekonstrukci KNTB ze strany Čunka, jenž se ani neobtěžoval projednat svůj postup, tak, jak mu to ukládá zákon, se zastupiteli.

Místo toho, jak jsem napsal ve svém předchozím blogu, šíří hejtmanství mezi lidmi informace o katastrofickém stavu KNTB. Čunkovi a spol přitom vůbec nevadí, že díky tomu lidé pomalu, ale jistě začínají hledat ošetření v jiných nemocnicích. K hejtmanovi se navíc přidává i část lékařů, kteří se tak podílejí na znevažování kvality i vlastního léčebného procesu a postupů poskytovaných pacientům KNTB. Jiří Čunek, jeho lékařská rada a další se tak podílejí na devastaci krajského zdravotnictví.

Fakt by mě zajímalo, co za tím skutečně vězí, jaký motiv k tomu příslušní lékaři mají?

Psal jsem o tom, že o spolupráci mezi Čunkem a Stejskalovou se mluví ledaco. Nehodlám se v tom pitvat. Avšak jednostrannost, s níž uvedená TV o výstavbě nové nemocnice ve Zlíně a aktivitách Jiřího Čunka obecně veřejnost informuje, nepůsobí dobře. Chybí prostor pro názory druhé strany. Kde je důvod, proč doposud na ́Stejskalové televizi ́nezazněly protiargumenty, jak by tomu mělo být? Je v tom záměr? Kde je důvod, proč schází vyváženost? Je v tom, či jsou v tom... Ukáže čas.

Autor: Dušan Póč | pondělí 2.12.2019 13:54 | karma článku: 15.52 | přečteno: 671x

Další články blogera

Dušan Póč

Čunkova hanebnost

V předchozím blogu jsem napsal, že hejtman Jiří Čunek vyrukoval v rozhovoru pro TV se zákeřným výpadem, když k dehonestaci KNTB zneužil případ cestovatele Miroslava Zikmunda. Nyní k tomuto politickému ataku osobní zamyšlení.

3.12.2019 v 17:07 | Karma článku: 17.49 | Přečteno: 735 |

Dušan Póč

Kolem Čunkovy nové krajské nemocnice to stále vře

Počet těch, kterým se nezamlouvají praktiky zlínského hejtmana Jiřího Čunka při (ne)řízení krajského zdravotnictví a při snaze o stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích přibývá. Na povrch vyplouvají i další podivnosti.

26.11.2019 v 10:00 | Karma článku: 17.02 | Přečteno: 728 |

Dušan Póč

Vsetínští senioři dostanou karty! Ale…

K iniciativě Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v oblasti pomoci při záchraně života se připojila také vsetínská radnice. A vytvořila takzvanou I.C.E. kartu. Tu začne mezi seniorskou veřejnost distribuovat od prosince.

21.11.2019 v 14:12 | Karma článku: 14.17 | Přečteno: 638 |

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Chcete si přečíst rozhovor s presidentem? Zaplaťte.

No, je to jenom koruna, mohl by kdosi namítnout, jenže tady vůbec nejde o korunu nebo dvě. Jde o nechutnost, kdy rozhovor s hlavou státu, je zpoplatněn

7.12.2019 v 2:50 | Karma článku: 18.65 | Přečteno: 334 | Diskuse

Petr Říha

Vlasovci - aneb muži bez budoucnosti

Stále se dovídáme další a další nové informace o tom, jak a kdy vlastně 2. světová válka v Evropě skončila a kdo měl jak velký podíl na konečném vítězství.

7.12.2019 v 2:49 | Karma článku: 11.21 | Přečteno: 162 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Piráti ve službách Trikolóry…

Já nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. Aktuální přestřelka mezi panem Michálkem od Pirátů a panem Kalouskem z TOP09 svědčí o tom, jak to vypadá, když se nevyzrálý střetne s přezrálým...

6.12.2019 v 13:37 | Karma článku: 37.29 | Přečteno: 1712 | Diskuse

Jan Dvořák

Opozice se schůzí k auditu tak kvaltovala, až nakonec k ničemu nebyla

Komenský nebyl jen geniálním učitelem národů, ale též autorem nesmrtelných bonmotů, z nichž ten o spěchu – čili o kvaltování – dobrém leda tak pro sudokopytníky, přesněji pro hovada, má obecnou platnost.

6.12.2019 v 12:24 | Karma článku: 19.68 | Přečteno: 365 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Braňme se klientelistickému státu, na tom je nutné se sjednotit

Včera mě potěšilo mediální vystoupení místopředsedy ČSSD M. Šmardy (jeho pravdomluvnost) a stejně tak řeč politoložky prof. V. Dvořákové, obě osobnosti přesně zamířily na kauzu "premiér".

6.12.2019 v 12:18 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 276 | Diskuse
Počet článků 116 Celková karma 19.26 Průměrná čtenost 797

Bývalý profesionální regionální novinář, který, přestože se v současnosti zabývá profesně zcela něčím jiným, nehodlá mlčky přihlížet nepravostem a neschopnostem

Najdete na iDNES.cz