Čunek opět klame a dokonce se dovolává Tomáše Bati

17. 09. 2019 15:55:23
To, že se hejtmanovi Zlínského kraje schválení zpracování studie nazvané Modernizace a dostavba KNTB ve Zlíně pod fousy nepůjde, jsem čekal. Stejně, jako to, že bude to, co nevymyslel on, dál dehonestovat. A nemýlil jsem se!

Jiří Čunek však šel ještě mnohem dál. A opět a s dosud neslýchanou nástavbou dokázal, jak sebestředného, megalomansky zasaženého narcistu Zlínský kraj ve svém čele má.

To, že před zaměstnanci Krajského úřadu Zlín se Čunek, po valašsky řečeno samochťa, pasoval do jediného zástupce Boha přinejmenším ve Zlínském kraji, tím se nejenom zaměstnanci zmíněné instituce, ale i valná část zdravě uvažujících a myslících obyvatel regionu už nějakou dobu baví. Že však Čunek půjde v tomto směru ještě dál, to už čekal asi jen málokdo.

Hejtman Zlínského kraje však ani v tomto případě, bohužel, nezklamal! A ty, kteří chtějí objektivní a nezaujaté posouzení všeho, co se, ať už stávající, nebo nové krajské nemocnice týká, označuje za ty, kteří se zpronevěřují odkazu regionálního, republikového i světového velikána – Tomáše Bati.

Osobně toto v případě Jiřího Čunka považuji za vrchol jeho politické neomalenosti a lidské ubohosti. A neomluví jej ani to, že zřejmě neví, na koho, respektive na čí odkaz se to vlastně odvolává. Člověk Čunkova ražení by si neměl ani dovolit jméno Tomáše Bati vyslovit! Natož se dovolávat jeho odkazu, který je na hony vzdálený tomu, co v kraji a před tím i ve Vsetíně v posledních letech Čunek předvádí a předváděl!

Ale když už se Jiří Čunek na odkaz Tomáše Bati odvolává, tak proč, v rozporu se zásadami Tomáše Bati v případě schváleného požadavku zastupitelů veřejnost opět a znovu klame, odvádí svými průpovídkami od problému a v nejednom případě se uchyluje i k nepravdivým výrokům. Jako například v minulém týdnu v jednom z celostátních periodik. Nehledě na to, že svá vyjádření Čunek neposkytl redakci osobně, ale prostřednictvím tiskové mluvčí hejtmanství. To je hodně divný způsob, jenž však o Čunkově charakteru mnohé napovídá. A ukazuje mimo jiné i na to, že hejtmanova tvrzení o koncepci související s nemocnicí nejsou vždy pravdivá! Ví to nejenom on, ale i jeho podřízení a spolupracovníci. Dokonce i ti Čunkovi nejbližší. Uvědomují si vůbec, čeho se dopouštějí?

Ale ať tak, či onak, podstatné je, že Čunkovo vyjádření je zase zcestné a směřuje jen a pouze k tomu, aby se mu podařilo naplnit své touhy. Ohání se miliony korun zbytečně vyhozených za zpracování další studie, tentokrát na modernizaci a dostavbu stávající krajské nemocnice. A přitom veřejnosti zatajuje fakt, že zpracování studie vlastně není potřeba. Studie už byla dávno zpracovaná a v naprosté většině svých závěrů je stále aktuální.

Co ale neřekl, že tuto studii a její naplňování on, sám Čunek, bez souhlasu zastupitelů zastavil a způsobil tak o své vůli škodu za přibližně 30 milionů korun. Hejtman jaksi zapomněl veřejnosti říct, že s modernizací a rekonstrukcí stávající Krajské nemocnice Tomáše Bati je možné začít během velmi krátké doby bez nároku na miliony korun na vytvoření něčeho, co už v podstatě vytvořeno je a bude stačit to jen trochu takzvaně oprášit.

Nebyl by to ani Čunek, aby zbaběle a s nastrčením tiskové mluvčí hejtmanství do světa vykřikl, že: „...ti, kteří nechtějí novou nemocnici, z nás dělají průměrný provinční kraj a zpronevěřují se odkazu Tomáše Bati.“

Pane Čunku, jako obyvatel Zlínského kraje, se vůči vašemu výroku důrazně ohrazuji! Nemám pocit, že tím, že nesouhlasím se stavbou nové nemocnice, se zpronevěřuji odkazu Tomáše Bati. Ba naopak, svými texty se snažím alespoň kapkou přispět k tomu, že se vám nepodaří dovést kraj a jeho lidi do problémů, které by mohly se stavbou nové nemocnice v současné době vzniknout. Spíš bych uvítal, kdybyste se postaral, jak jsem napsal v předchozím blogu (viz Ještě jednou, nový špitál problémy zdravotnictví v kraji nevyřeší), o to, aby stávající krajská zdravotnická zařízení měla kvalitní personál i početně odpovídající potřebám jednotlivých regionů. Aby stávající nemocnice byly využity v plném rozsahu... To je vaše současné poslání. Ať se vám to líbí, nebo ne!

Ne invektivy či dehonestace vašich názorových odpůrců. Vy jste byl zvolen do čela krajské vlády ne proto, abyste si stavěl pomníky, ukájel si svoje riskantní politicko-mocenské choutky či něco podobného. Zkuste si to alespoň pro zbytek vašeho hejtmansko-volebního období uvědomit.

I když ze všeho nejlepší by, Jiří Čunku, bylo, pokud, jak sám často tvrdíváte je vám Zlínský kraj tak blízký, kdybyste svou pozici opustil sám a co nejdříve. Obávám se však, že vy jste ve své nátuře, megalomanství a narcismu odhodlán Zlínský kraj a jeho obyvatele dál tyranizovat svými výmysly, nepravdami a dalšími fantasmagoriemi vlastní tvorby. A to je zbabělé! To skutečný chlap nedělá! Musí to však být opravdu chlap.

Obávám se však, jako realista, že Jiří Čunek díky svým vlastnostem toho schopen není a tu radost, aby se odporoučel, mně neudělá. Zvlášť po přečtení textu v zářijovém čísle Tempus Medicorum, na jehož konci je místo podpisu autora seznam lékařské rady Čunkova projektu, jsem nabyl pocit, že hejtman bude za podpory do pravého úhlu před ním skloněných nohsledů ve svých demagogických choutkách, urážkách a zesměšňování oponentů pokračovat.

No, uvidíme. Člověk musí doufat, věřit...

Autor: Dušan Póč | úterý 17.9.2019 15:55 | karma článku: 21.54 | přečteno: 489x

Další články blogera

Dušan Póč

Vsetín má sice Oscara, ale…

Vratné kelímky a Vsetín rovná se jedno a totéž! Město je totiž držitelem Ekologického oscara v kategorii Obec. Záznam z jejího předávání vysílala v sobotu televize. Sluší se tedy pogratulovat a já tak činím rád. Jsem Vsetíňan!

14.10.2019 v 17:34 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 236 |

Dušan Póč

Čunkova nabubřelost převlečená do pravdomluvce působí až (tragi)komicky

Do role tragikomika se před několika dny proměnil senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. To, když prohlásil, že se snaží nelhat a neříkat nepravdu. Kdo však Čunka zná a nezaujatě jeho politickou kariéru sleduje, směje se.

8.10.2019 v 15:20 | Karma článku: 20.74 | Přečteno: 539 |

Dušan Póč

Buďte už zticha, Kalousci, Halíkové a spol

Jsem znám tím, že příliš valné mínění o současné české politické garnituře nemám. Tedy až na velmi sporadické výjimky. Avšak že mezi nimi je značná část totálních lidských trotlů a duševních omezenců, to mě hodně překvapilo.

4.10.2019 v 16:58 | Karma článku: 44.87 | Přečteno: 2616 |

Dušan Póč

Sup v rouše beránčím

Jako spasitel a největší ochránce zájmů obyvatel vystoupil v těchto dnech senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. A jal se bušit do tympánu zvaného H-System a jeho klienti. Vyluzované tóny však zní falešně.

3.10.2019 v 17:29 | Karma článku: 18.56 | Přečteno: 507 |

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Chtěli obhájce českých národních zájmů, ale zvolili čínského patolízala

Týká se to Miloše Zemana, který napsal neskutečně servilní dopis čínskému prezidentovi. V něm snad akorát chybí pozvání žlutých vojsk k poražení domácí kontrarevoluce.

17.10.2019 v 16:20 | Karma článku: 18.35 | Přečteno: 203 | Diskuse

Jiří Beránek

Jste ochotni platit za iDnes Premium?

Ke článku " iDnes Premium už používá 150 tisíc uživatelů. Cena nebude mít konkurenci." jsem napsal komentář, že "Za kvalitní produkt jsem ochoten zaplatit nebo dokonce si připlatit, ale to rozhodně není případ

17.10.2019 v 16:14 | Karma článku: 21.45 | Přečteno: 348 | Diskuse

Ivo Hnilica

Fascinace Adolfem Hitlerem.

Na ČT 2 a PRIMA ZOO, již několik let jsou uváděny německé, anglické, francouzské a nevím, které další dokumenty - Adolf Hitler ve všech podobách a opravdu ve všech! Ptám se, k čemu je to dobré? A smlouva „Ribbentrop a Molotov“.

17.10.2019 v 11:58 | Karma článku: 18.43 | Přečteno: 571 | Diskuse

Frank Krejčí

Svoboda, volby, demokracie...pouhé iluze

Nemyslím si, že jsem napsal něco nového. Ba naopak věřím, že se to ví mezi těmi, co si dovolili pochybovat. Ale jsou často potlačeni většinou.

17.10.2019 v 9:14 | Karma článku: 16.87 | Přečteno: 325 | Diskuse

Miroslav Václavek

Ústavní soud klepl zloděje přes prsty

Představte si, že vám ukradnou auto. Nejdříve se dlouhou dobu nic neděje, policie ale navíc dokonce pachatele chrání a utvoří si na to zákony.

16.10.2019 v 17:00 | Karma článku: 35.59 | Přečteno: 2178 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 22.55 Průměrná čtenost 818

Bývalý profesionální regionální novinář, který, přestože se v současnosti zabývá profesně zcela něčím jiným, nehodlá mlčky přihlížet nepravostem a neschopnostem

Najdete na iDNES.cz