…a radnice mlčí…

19. 08. 2019 15:29:56
Nedávno spatřila světlo světa informace o tom, kde se v Česku nejlépe žije. No, nedělal jsem si žádné přehnané iluze, ale že můj rodný Vsetín, položený do nejkrásnějšího koutu naší republiky, skončí v propadlišti poražených?!?

Průzkum indexu kvality života zahrnoval 29 ukazatelů vyjadřujících úroveň zdraví, prostředí a dostupnosti zdravotní péče, optimální materiální podmínky pro práci, bydlení a vzdělání, dostatečnost služeb a také vztahy mezi lidmi. Jak jsem již naznačil, Vsetín skončil pro letošní rok v hodnocení 200 míst hluboko v poli poražených. Na krutém až potupném 172. místě. A aby toho nebylo málo, tak se ukázalo, že lidovecké vedení rathausu to pod ostřížím zrakem hejtmana Jiřího Čunka (každý soudný Vsetíňan ví, kdože to za nitky na radnici tahá) válí tak bravurně, že oproti předchozímu roku poslalo Vsetín ještě o šest pozic níž!

Výsledky byly zveřejněny před týdnem. Zatím co nicotnostmi, jako je zavádění vratných kelímků, umístěními v pofidérních soutěžích, jako je o nejlepší internetové stránky a podobně, s úspěchy, s nimiž radnice nemá mnohdy až tak moc společného se úřad a jemu podřízená redakce radničního plátku nerozpakuje chválit rychlostí blesku a ukazovat usměvavého takzvaného prvního muže města obklopeného úspěšnými, v případě Indexu kvality života mlčí! Ale proč? Že by snad proto, že v tomto případě jde o výsledek její skutečné práce? Pokud ano, je to zbabělé a vůči voličům nefér.

Autor

Skvělá práce, pane Jiří Růžičko, paní Simono Hlaváčová, paní architektko Martino Hovořáková a další. Na Vsetín, kterému se s posměchem neřekne jinak než Čunkaland, si v republice ukazují prstem. To je ta práce, kterou jste na vašich předvolebních plakátech slibovali dokončit? Pokud ano, pak se vám to daří dokonale. Jen si dovolím poukázat, že, pokud jste to sami ve své nadmutosti a pýše nezaregistrovali, pak tou vaší prací noříte vámi ovládané město do bahna. Čím dál hlouběji! Vsetín už je v něm až po uši. A žádné vratné kelímky to nezachrání!

Vsetín, pane Růžičko pod vaším vedením, chátrá, je zdevastovanější a zdevastovanější. Městská policie, jíž jste velitelem, á propós, víte to vůbec(?), je nefunkční a drahou institucí, neboť pohybovat se v ulicích města je stále více nebezpečnější. Cyklisté se prohánějí po chodnících, jak se jim zachce. Respekt i k vlastním městským vyhláškám je veškerý žádný, protože jej ani sám vyhlašovatel nepožaduje (pití alkoholu na veřejných prostranstvích, rušení nočního klidu...). Neustále se musíte dívat pod nohy! Nejenom proto, abyste si na rozbitých chodnících nezpůsobili nějakou újmu na zdraví, ale i proto, abyste nezakopli, zejména nad ránem po páteční noci, o spící opilce....

Jediné, na co na chodnících města nenarazíte, jsou již zmiňovaní městští kliftoni. Ti se jen vozí v novém autě a nic...

Nepořádek a neuklizená prostranství a chodníky ve městě. To je na denním pořádku (technické služby máte, pane Růžičko, v gesci rovněž vy). Stejně, jako bloudící tříčlenné hlídky v reflexních vestách mající v rámci veřejně prospěšných prací pečovat o úklid a výsledkem jejichž snažení je NULA a jejichž takzvanou práci nikdo nekontroluje. Chodníky zarůstají plevelem, údržba zeleně na mnoha místech je zoufalá, respektive není téměř žádná. Prostory uvnitř kruhových objezdů připomínají džungli. Z města mizí jeden za druhým obchody, Dolní náměstí by bylo možné přejmenovat na Bankovní, a tak by bylo možné pokračovat dál.

Takto zdevastovat město obklopené nádhernou valašskou přírodou, to se jen tak někomu nepodaří. Čunkovi (to všechno jsou následky jeho takzvaného starostování a současného dozoru nad městem), Růžičkovi, architektce Hovořákové, Hlaváčové a dalším se to podařilo! Bohužel.

Chci ale být objektivní. Proto zároveň píšu, že v tom Čunkovsko-Růžičkovská klika takzvaně nejede sama. V rámci uváděné objektivity je potřeba se zeptat, co na to opozice. Co dělali opoziční zastupitelé, aby se město jejich voličů nedostalo do společensko-politického bahna? Troufám si napsat, že až na malé výjimky nic! Jen připomenu ono staré a pravdivé: kdo nechce nic udělat, hledá důvody, kdo však chce něco udělat, najde si způsoby.

Vsetínské ČSSD, ODS a další opoziční strany a hnutí musí přece vidět, kam je město zatahováno, taženo, do jakého marasmu je ponořováno! Pouze KOV tu a tam s něčím vyrukuje. Avšak to je málo! Ukazuje se, že nikomu, nebo přinejmenším téměř nikomu ve vsetínském zastupitelstvu nejde o nic jiného, než o vlastní zájmy. Jinak si to neumím vysvětlit.

Tleskat Růžičkovi a spol za to, že nechali z veřejných prostředků opravit školy a další objekty a zařízení ve správě města je stejné, jako vykřikovat před bankomatem heuréka za to, že mně vydal moje peníze.

To je povinností radnice! A Růžička a spol jsou za to, aby tomu tak skutečně bylo, z peněz daňových poplatníků více než dobře placeni. Od nich je povinností nadstavba, která povede ke zvyšování úrovně a kvality života ve městě. Ne, aby tomu bylo naopak!

Autor

Ale ono nestačí měsíc, dva před volbami najednou vlítnout na voliče a až tehdy je začít přesvědčovat, že oni to budou dělat jinak a lépe. Ta přesvědčovací práce musí být soustavná. Musí mít výsledek, jenž bude voličům znám a bude se mu zamlouvat. Schopnosti nejde prokázat či prokazovat jenom měsíc před příchodem voličů k urnám. To je pozdě! Ono jde totiž o běh na dlouhou a někdy i hodně dlouhou trať. Navíc, o opozici ve městě se musí vědět, opozice v zastupitelstvu musí být cítit! Avšak ne v zastupitelstvu, ale navenek, mezi voliči.

Nemohu si pomoct, ale ve Vsetíně tomu tak není. Alespoň já to tak vnímám. Jako bychom tu ve Vsetíně měli takzvaně jednobarevnou vládu. Protože, kdo mlčí, ten souhlasí!

Autor: Dušan Póč | pondělí 19.8.2019 15:29 | karma článku: 26.83 | přečteno: 790x

Další články blogera

Dušan Póč

Ještě jednou, nový špitál problémy zdravotnictví v kraji nevyřeší

(Ne)zdraví nechodí po horách, ale po lidech. Prostě to tak je a člověk s tím nic nenadělá. Co však může udělat, je alespoň zmírnit nepříjemnosti, které přicházejí, když člověk onemocní. Píšu z vlastní zkušenosti těchto dní.

12.9.2019 v 18:36 | Karma článku: 18.96 | Přečteno: 384 |

Dušan Póč

Kolem Jiřího Čunka to vře čím dál víc

Neúspěch myšlenek zlínského hejtmana na zatím posledním zasedání krajských zastupitelů ohledně problematiky nové krajské nemocnice vyvolává v duchu fyzikálních zákonů reakci. Jen první úřad Zlínského kraje stále mlčí.

11.9.2019 v 15:43 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 415 |

Dušan Póč

Stavba nové nemocnice problémy zdravotnictví v kraji nevyřeší

Problematikou krajské nemocnice ve Zlíně se v pondělí budou znovu zabývat krajští zastupitelé. Rada Zlínského kraje chce vyhovět požadavku koaličního partnera ANO na projednání oponentní studie na modernizaci a dostavbu KNTB Zlín.

5.9.2019 v 10:27 | Karma článku: 23.82 | Přečteno: 565 |

Dušan Póč

Růžičkovi se hodnocení města nezamlouvá

Před několika dny jsem se v blogu ...a radnice mlčí (viz odkaz ZDE) pozastavil nad faktem, že Vsetín v anketě zkoumající kde se v Česku nejlépe žije, skončil v propadlišti poražených. Vsetínskému starostovi se výsledky nezamlouvají.

3.9.2019 v 17:51 | Karma článku: 17.63 | Přečteno: 274 |

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Bude mít prezident dilema?

V pátek 13. září byly v Izraeli zveřejněny poslední volební preference před úterním (17/9) hlasováním. Izraelci budou vybírat 120 zákonodárců do Knesetu – a ledacos nasvědčuje tomu, že bychom mohli být svědky dalšího patu.

15.9.2019 v 20:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 88 | Diskuse

Martin Mařák

Jourová z ANO, vítězství národních zájmů v Bruselu

Nejtvrdší kritika však kupodivu nepřišla ze směru KSČM, ODS, Pirátů, KDU-ČSL, nebo Top 09, ale docela překvapivě od Tomia Okamury z SPD, jenž docela vážně míní, že hnutí ANO nepodporuje české národní zájmy.

15.9.2019 v 17:34 | Karma článku: 6.06 | Přečteno: 216 | Diskuse

Ivo Hnilica

Udání -jak snadné doktore Watsone

Doporučuji si přečíst rozhovor v iRozhlas zprávy z 13. 9. 2019 se zadavatelem udání na Čapí hnízdo. Stačí si článek vyhledat.Ve společnosti tedy u politiků a mnoha lidí, rezonovala otázka, zda si je možné trestní stíhání

15.9.2019 v 14:48 | Karma článku: 28.02 | Přečteno: 666 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Když Ondřej Kolář lže, jak jeho táta tiskne. Několik jasných fake news z jeho projevu

Kolář v souvislostí s lobbingem za odstranění sochy Koněva přečetl takřka kandidátský projev. Bude svým otcem a jeho vlivovými klikami tlačen někam dál a výš? V přímém přenosu průkazně několikrát lhal. Dva důkazy přináším níže.

15.9.2019 v 13:33 | Karma článku: 40.75 | Přečteno: 1761 | Diskuse

Karel Januška

Tajná policie v demokracii

Vláda by měla s okamžitou platností odvolat z funkcí všechny státní zástupce, kteří se obrátili na Parlament se žádostí o posouzení činnosti některého občana. V demokratickém státě to výhradně činí soud.

15.9.2019 v 11:39 | Karma článku: 12.66 | Přečteno: 383 | Diskuse
Počet článků 96 Celková karma 23.10 Průměrná čtenost 819

Bývalý profesionální regionální novinář, který, přestože se v současnosti zabývá profesně zcela něčím jiným, nehodlá mlčky přihlížet nepravostem a neschopnostem

Najdete na iDNES.cz